Na czym zarabia skup samochodów?

Istota skupu aut jest banalnie łatwa. Gdy ktoś odda tam swój wóz, postoi on kilka dni, góra kilka tygodni na placu oraz pozostanie rozłożony na części, jakie podzielone na złom i części do odzysku zostaną sprzedane, jako zamienniki do wciąż funkcjonujących samochodów czy też na skup złomu. Rzecz jasna wszystko to zdoła w indywidualnych skupach wyglądać trochę inaczej. Spróbujmy prześledzić tę relację od momentu, w jakim kierowca zostawia osobisty wóz na placu. 

 

Już w tym momencie jest on po wstępnych oględzinach przez technika. Inaczej prowadzący nie zdołałby dostać za niego nawet złamanego grosza. Nie ulega kwestii, więc, iż jest on w stanie na tyle stosownym, iż skup będzie w stanie na tym, choć trochę zarobić.

Ocenione są elementy karoserii i części mechaniczne. Jeśli wóz jest na chodzie, a skup aut rozporządza dosyć sporą powierzchnią, zdoła też działać po części, jako komis automobilowy.

W tamtym czasie nowo zdobyty wóz postoi trochę na placu, o ile oczywiście jest chociażby cień sposobności, że ktokolwiek zdecyduje się kupić go w całości.

21 myśli na temat “Na czym zarabia skup samochodów?”

Możliwość komentowania jest wyłączona.