Lakierowanie samochodów

Każdy właściciel samochodu osobowego chce, aby jego auto zawsze wyglądało pięknie i idealnie. Jednakże zdajemy sobie sprawę, że wizyta u lakiernika jest bardzo kosztowna, a wtedy z całą pewnością zaczynamy martwić się o swój portfel. Jednakże jak się okazuje martwimy się zupełnie niepotrzebnie, albowiem polakierować samochód możemy nawet wydając jedynie 40 zł. Jak więc polakierować samochód, aby wyglądał on naprawdę pięknie a jednocześnie, aby nie naraził naszego budżetu na bardzo wysokie wydatki?

Samodzielne lakierowanie

Jeśli masz zamiar polakierować swój samochód zupełnie samodzielnie z całą pewnością musimy zadbać pierwsze o jego doskonałe oczyszczenie, a następnie wybrać lakier w odpowiednim kolorze. Przyda nam się także wełna polerska, wosk, rozpuszczalnik, a także lakier bezbarwny, podkładowy, oraz sprężarka.

W pierwszej kolejności należy stary lakier zeszlifować papierem ściernym, jednakże nie możemy zrobić tego zbyt mocno, aby nie uszkodzić blachy i nie sprawić, aby wystąpiła zbyt głęboka rysa. Przed położeniem lakieru należy także odtłuścić całą powierzchnie rozpuszczalnikiem, a następnie położyć na niej lakier, który z całą pewnością będzie się doskonale trzymał. Oczywiście, zanim położymy wybrany przez siebie lakier w danym kolorze musimy położyć także lakier podkładowy, który wpłynie jeszcze bardziej na trwałość lakieru głównego. Samodzielne lakierowanie jest tanie, a auto wygląda zupełnie jak nowe.

19 myśli na temat “Lakierowanie samochodów”

  1. Świetny artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to zgodność z rzeczywistością

Możliwość komentowania jest wyłączona.