Kobieta za kierownicą

Kobiety za kierownicą są stałym obiektem żartów i kpin. Tymczasem jak pokazują statystyki, jeżdżą one znacznie bezpieczniej, rzadziej łamią przepisy ruchu drogowego i są sprawcami mniejszej ilości wypadków. Dziś już nikogo nie dziwi widok kobiety za kierownicą, co więcej, to właśnie kobiety coraz częściej prowadzą kursy i egzaminy na prawo jazdy.

Jaka jest różnica między panem kierowcą a panią?

Jak twierdzi wielu instruktorów jazdy, kobiety uczestniczące w kursach, mają problemy w początkowej fazie. Często prowadzą pojazd zdecydowanie wolniej, niż pozwalają na to przepisy. Również parkowanie nie jest ich najsilniejszą stroną. Jednak z upływem czasu i kolejnych godzin za kierownicą, ich umiejętności oraz pewność siebie zdecydowanie wzrastają. Choć kobiety mają początkowo problemy z praktyczną nauką jazdy, to szybko eliminują swoje błędy, a w czasie kursu skupiają się na szczegółach, które pozawalają im opanować tę sztukę.

Zalety kobiet – kierowców

Kobiety doskonale potrafią opanować przepisy ruchu drogowego i dostosować się do nich oraz do warunków panujących na drodze. Zazwyczaj to prowadzenie pojazdu w sposób nadzwyczaj zgodny z przepisami wyróżnia je spośród pozostałych użytkowników ruchu drogowego.

Poza problemami dotyczącymi pierwszeństwa na drodze, co jest najczęściej karanym przewinieniem u kobiet, ich jazda należy do bezpiecznych i przewidywalnych. To skutkuje między innymi niższymi składkami na obowiązkowe ubezpieczenia pojazdów.

25 myśli na temat “Kobieta za kierownicą”

  1. Świetny artykuł, od bardzo dawna rozmyślałem, iż to zgodność z rzeczywistością

Możliwość komentowania jest wyłączona.