Kiedy zmienić opony na zimowe?

Z całą pewnością jest to dość kłopotliwe zadanie dla nawet bardzo doświadczonych kierowców. Dlatego też warto jest zwrócić uwagę na poszczególne znaki,że już nadszedł ten czas.

 

  • Wiadomo, że jeśli chodzi o pogodę, to warto jest zdecydować się na zmianę opon z chwilą gdy temperatura spadnie do siedmiu stopniu na plusie. Warto jest zrobić to wcześniej niż później, przykładowo wtedy gdy pojawi się śnieg jak i również lód na drogach. Wiele osób zmienia opony wtedy gdy przestawiamy czas z letniego na zimowy co również jest dobrym posunięciem.

 

  • Przechowywanie opon to bardzo ważna sprawa. Obecnie jest bardzo wiele zakładów wulkanizacyjnych które za opłatą będą mogły świadczyć dla nas tego rodzaju usługę. Jest to rozwiązanie dla kogoś komu brak miejsca na opony. Sporo osób inwestuje też w specjalne stojaki do opon, na których z powodzeniem można będzie je przetrzymać.

 

  • Duże znaczenie przed założeniem opon jest sprawdzenie w jakim stanie jest bieżnik. Od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej należy sprawdzić czy nie ma uszkodzeń takich jak pęknięcia bądź też przetarcia, ponieważ mogą one się nadawać do wyrzucenia.

19 myśli na temat “Kiedy zmienić opony na zimowe?”

  1. Najczęściej nie piszę postów, jednak ten tekst jest nadzwyczaj fascynujący.

Możliwość komentowania jest wyłączona.