Instalacja LPG

Mieszanka gazu, którą jest LPG, należy do najpowszechniejszych źródeł energii. Sięgnął po nią również przemysł motoryzacyjny. Zapewne wiele osób zastanawia się nad opłacalnością tego rozwiązania. Tak jak wszystko, ma ono swoje wady i zalety.

Korzyści z montażu instalacji LPG w samochodzie

Główną korzyścią w przypadku zastosowania instalacji na LPG w naszym samochodzie, jest cena paliwa. Mimo iż gazu zużywamy więcej niż benzyny, o około 20 procent. To jednak różnica w cenie sięgająca niemal połowy sprawia, że korzyści dla naszych finansów są wyraźne. Obecnie w naszym kraju nie ma też problemów z dostępem do stacji tankowania tego paliwa. Instalacja gazowa w samochodzie, nie wyklucza używania benzyny. Dodatkowo możliwość zatankowania zbiorników jednym i drugim paliwem, daje możliwość przejechania znacznie dłuższej trasy bez konieczności tankowania.

Do korzyści, jakie daje nam instalacja LPG, zaliczyć należy również fakt, że sam gaz jest stosunkowo lekki, w związku z czym zmniejsza się masa pojazdu oraz zużycie paliwa. Każdy silnik iskrowy, czterosuwowy może być zasilany tym paliwem. Ważnym czynnikiem, który przemawia do wyobraźni wielu osób, oraz tym, który powoduje, że gaz jest znacznie tańszy, to jego zalety ekologiczne. Z jego spalania powstaje o wiele mniej szkodliwych dla środowiska substancji oraz gazów cieplarnianych.

Wady instalacji gazowej LPG

Instalacja gazowa, nie pozwala nam na całkowitą rezygnację z benzyny. Musimy jej używać do rozruchu silnika. Zbyt rzadkie korzystanie z tradycyjnego paliwa oraz sytuacje, w których jego ilość znajduje się poniżej rezerwy, mogą doprowadzić do awarii pompy paliwa.

Butla gazowa ma niewielką wagę, ale zajmuje znaczną ilość miejsca w bagażniku. To może być problematyczne wówczas, gdy mamy zamiar zabrać w podróż większą ilość bagażu.

Instalacja LPG wiąże się również z dodatkowymi kosztami przeglądów i serwisowania.

Dobrze działająca instalacja gazowa to taka, która jest dobrze zamontowana i właściwie wyregulowana. Wadliwa instalacja oraz zły jej montaż przyczyniają się do awarii systemu odprowadzania spalin, oraz do utrudnień w czasie jazdy.

19 myśli na temat “Instalacja LPG”

Możliwość komentowania jest wyłączona.