Hybrydowe samochody w zasięgu każdej kieszeni?

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili testy, które miały sprawdzić rzeczywistą wartość jaką zaoszczędzić może każdy użytkownik samochodu hybrydowego. Naukowcy ci porównywali te same modele samochodów w wersji hybrydowej i w wersji tradycyjnej, czyli modele benzynowe. Amerykanie plasują się w czołówce państw, w których sprzedaje się najwięcej pojazdów z napędem hybrydowym, co pozwoliło na rzetelne badania i możliwość porównania. Z badań wynikało, że dla użytkującego samochód z napędem hybrydowym oszczędność na benzynie może okazać się znaczna, a to pozwala z kolei na stwierdzenie, że hybrydowe samochody są tańsze w eksploatacji. Wynika z tego, że każdy kto kupi samochód hybrydowy będzie mógł zaoszczędzić na tankowaniu, a im więcej się jeździ, tym więcej pieniędzy zostaje w portfelu.

Dodatkowym atutem samochodów hybrydowych jest ich ekologiczność. W dzisiejszym świecie na ochronę środowiska zwraca się szczególną uwagę, a w państwach wysoko rozwiniętych (na przykład w Stanach Zjednoczonych) jest to priorytetowa sprawa, tak więc samochody hybrydowe zyskały tam szeroki poklask.

Nowa, hybrydowa wersja toyoty, to również gwarancja oszczędności, a zarazem niezawodności. Poza tym zwiększony został komfort jazdy. Warto zatem sprawdzić poszczególne parametry wyposażenia i stwierdzić, czy rzeczywiście ma słuszność teza o oszczędności, mimo różnicy w cenie (gdy oczywiście porównamy jeden model samochodu w wersji hybrydowej i jeden w wersji tradycyjnej). Przyznać trzeba, że oszczędność w zużyciu paliwa stała się po prostu faktem.

Print

19 myśli na temat “Hybrydowe samochody w zasięgu każdej kieszeni?”

  1. Doskonały artykuł, od bardzo dawna uważałem, że to zgodność z rzeczywistością

Możliwość komentowania jest wyłączona.